Az egész, ahogy az általában lenni szokott, egy sörrel indult. A sör ivása közben Joao, egy szavakkal nehezen körülírható portugál tag, felvetette, hogy mi lenne, ha elmennénk egy medikus buliba, mivel a nővérkék ritkán tudnak bulizni, és olyankor eléggé khm, elengedik magukat... Ja, és ingyen van a pia! Persze mi alapvetően ellenezzük az effajta hedoniszikus tobzódást, de rövid rábeszélés után mégis elindultunk megnézni mit tudnak a brazil nővérkék. Joao nem tévedett velük kapcsolatban, ahogy megérkeztünk, mindnyájunkra rárepült vagy hat csillogó szemű nővérke, aki végre úgy lát pasit, hogy abból nem lóg ki elegánsan egy katéter. Nem is szaroztak sokat, azonnal megkezdték a taktikai leitatásunkat az ingyen piákkal, aminek következtében legényesen elmihálylottunk. Végül, reggel 6 körül a belga haverom, Alex dobott haza kocsival aki kiszállásnál nekem szegezte a nagy kérdést: Na, mi most megyünk pár napra a tengerparta, nem akarsz jönni? 15 perc múlva visszajövök érted, addig legyél készen!
Paraty |
Kicsit sajnáltam, hogy az odaút nagy részét az álom és a rosszullét között billegve töltöttem, mert a látvány tényleg gyönyörű. Egymás után haladtunk át a kis üdülő városkákon, ahol a dúsgazdag Carioca-k és Paulista-k pihenik ki megerőltető mindennapjaikat. Mondjuk volt egy-két kevésbé festői, favelába forduló település is, de ezek errefelé mindenhol vannak. Rio felé közeledve kezdtek megszaporodni a keresztüllőtt útjelző táblák, úgy Route 66-esen.
Papa-rapaaa pa-pa-paaa! Már csak egy ostor kell meg egy kalap... |
Másnap indultunk tovább Ilha Grande-ra (annyit tesz, hogy nagy sziget), ami lévén, hogy egy sziget, kocsival nem igazán megközelíthető, ezért a verdát le kellett raknunk egy 'Angra dos Reis' nevű városkában, ahonnan hajóval támadtunk. Sziget kategóriában Ilha Grande valóban nem kicsi, a kerülete olyan 150 km körül van, szóval jóval nagyobb, mint mondjuk Morro de Sao Paulo. Kinézetre pont úgy néz ki, mint ami egy trópusi szigettől elvárható: középen meredező csúcsok sűrűn beborítva dzsungellel, körbe pedig elszórtan lagúnák és korallzátonyok világítanak türkízkéken. Lapos formájából adódóan északi és déli oldalra szokták a szigetet osztani. Mivel az északi rész néz Rió felé, itt van az egyetlen valamire való település (Abrão) a hostelekkel, és itt van egyedül valamennyire térerő is. A déli rész teljesen le van árnyékolva a hegyek által. Ez még később fontos lesz.
de csak, ha tényleg nincs más... |
Ahogy azt néztük, hogyan evickélnek partra a mi kis franciáink, odajött hozzánk egy láthatóan totál füves, széttetovált fiatal arc, hogy ő elvisz a hajóján, de már késő van, a déli part kimarad. Más ötletünk nagyon nem volt, úgyhogy beszálltunk hozzá. 10 perc után, mikor a motor és a Snoop Dogg is full kakaón zúzott, már tudtuk, hogy jól jártunk. A csávót egyébként Marcus-nak hívták, a szigeten született és ritka nagy állat volt. Az összes csendes kis öblöcskébe, ahol addigra már vagy 10 másik túrista hajó lebegett pohonya amcsikkal, vagy kiscsaládokkal a fedélzeten, mi gettó rappet üvöltetve érkeztünk meg, csak hogy lássák mi a pálya. Ha olyan helyre érkeztünk, ahol nem volt senki, csak mi, akkor Marcus mindig valami hangulatos lassú brazil zenét rakott be, ami nagyon megdobta a feelinget, de ha valaki más is odatévedt, rögtön ment vissza a hip-hop! Az ilyen megállóknál mindig lehetett pipával és szemüveggel búvárkodni, de az élővilág sajnos közel sem volt olyan nyüzsgő, mint amit a Vörös Tengeren tapasztaltam. Ennek ellenére találtunk két fél méteres tengericsillagot, ami bőven kárpótolt a többi állat hiányáért. Illetve kellett, hogy legyen valahol több állat, mert néhánynak a tetemét megtaláltuk, például egy óriásteknősét és egy hatalmas blowfish-ét (nem tudom magyarul, az a hal, amelyik azt hiszi, hogy egy lufi)...
Marcus és a haverok... |
Mi, többiek, közben egész nap a parton döglöttünk, élveztük a dolce vita-t. Ötre nyugisan visszasattyogtunk a hostelbe, francik sehol. Félóra múlva, francik sehol. Kezdtünk kicsit idegesek lenni, hogy mi az istenért nem képesek visszaérni időben, mikor mindenki rájuk vár, elmennek a hajók, mi meg ott rohadunk el a szigeten. Szerencsére páran találtunk egy matrózt, aki mondta, hogy ő bármikor elvisz minket nem is olyan drágán, de a srácok még mindig nem kerültek elő. Este nyolckor, mikorra már besötétedett, a hostel-es csávó mondta, hogy szerinte lassan kezdjünk el aggódni. Erre aztán kurva gyorsan elkezdtünk aggódni, és elindultunk segítséget kérni.
Pico do Papagaio |
Eközben mi a hostelben maradtunk, de nem akartunk kifizetni még egy éjszakát, ezért a szobák helyett, a szabadban felapplikált függőágyakban aludtunk. Illetve próbáltunk aludni, mert a rohadt sok szúnyog és a félkilós ostoba nagy bogarak nem igazán hagytak minket. Aztán megérkeztek a denevérek, amik akkorák voltak, mint egy szabványosított német ipari-biblia, és szétcsaptak közöttük kb. egy méterre tőlem. Az első világháborús légicsatákat képzelem el nagyjából így, rohadt jól nézett ki! Viszont végig arra gondoltam, hogy a haverok meg abszolút ki vannak téve a faunának és a hidegnek minden segítség nélkül. Reméltem, hogy elég Bear Grylls részt megnéztek, hogy tudjanak valamit kezdni a helyzettel (legalább a brunyájukat igyák meg, ha már miattuk kell szopnunk).
Túlélés közben még fotózkodni is maradt idejük. |
Másnap reggel jöttek a tűzoltók, hogy nem találták meg a srácokat, és most már Rióbol vontak be kereső csapatokat. Végül csak kora délután lettek meg a tengerparton a sziget másik oldalán, kiderült, hogy már az elején tök rossz irányba indultak és a Pico do Papagaionak még a közelében se voltak soha, és a két tűzoltó tök fölöslegesen szenvedte fel magát a csúcsra az éjszaka közepén kígyókkal viaskodva...
Csodával határos módon se mi, se a tűzoltók nem verték meg a franciákat, pedig volt róla szó. Egy nap késéssel ugyan, de hazaértünk, hogy azt lássuk az egyetemen forradalom van és rohamrendőrök mindenfele. Nem mondhatnám, hogy egy ingerszegény környezet...
No comments:
Post a Comment